Nagłówek LiStrefa saun i wypoczynku
Nagłówek LiNewsletter

Zapraszamy Państwa do strefy saun, gdzie poza łaźnią parową, sauną suchą i kabiną na podczerwień znajdziecie przestronną strefę wypoczynku z prysznicem zimnym, dwoma ciepłymi oraz beczką zimnej wody wylewanej na ciało z góry. 

pomieszczenie saun
 
Jeśli nie macie doświadczenia z wysokimi temperaturami lub śluzówki nosa nie znoszą dobrze suchego powietrza, to idealnym rozwiazaniem będzie seans w kabinie infra-red. Popularnie zwana sauną na podczerwień różni się od sauny suchej osiąganą temperaturą oraz sposobem wytwarzania ciepła. Promienniki emitujące fale światła podczerwonego typu A, B oraz C wytwarzają również ciepło. Osiąga ono jednak temperaturękabina infra-red maksymalną 60 st. C, dzięki czemu seans może być dłuższy - nawet ponad trzydziestominutowy. Różnica między sauną suchą a kabiną na podczerwień jest jeszcze taka, że promienie podczerwone - inaczej niż ciepło wytwarzane przez piec w saunie suchej, zamiast oplywać ciało wnikają w jego głąb. Dzieki temu następuje absorbcja ciepła, a to z kolei wywołuje intensywniejsze zmiany w układach i narzadach całego ciala. Promienie podczerwone wnikając nawet 4 centymetry pod skorę rozgrzewają ciało od środka, przez co rozszerzają się naczynia krwionośne, wzrasta tętno, zaczyna się intensywne pocenie. Już po kilku minutach pobytu w kabinie poczujesz rozluźnienie, a półgodzinny seans odpręży całe ciało, uspokoi i ukoi nerwy. 

Regularne seanse w kabinie na podczerwień szczególnie polecane są osobom cierpiącym m.in. z powodu nadwagi czy otyłości, niedociśnienia, zaburzenia krążenia obwodowego, chorób reumatycznych oraz w stanach pourazowych narządu ruchu.


Jeśli szukasz wyższych temperatur, spróbuj wejść do pomieszczenia z suchym powietrzem i temperaturą osięgającą sto stopni Celcjusza. To właśnie sauna sucha, inaczej zwana fińską. Dzięki piecowi z nagrzanymi kamieniami, których nie kamieniepolewamy wodą daje tak wyjątkowe otoczenie dla Twojego ciała. W warunkach takich nie zalecamy jednak długich seansów, a dla uzyskania najlepszych rezultatów proponujemy by korzystac z niej w dniu przerwy od dużego wysiłku fizycznego. Pobyt w saunie suchej najlepiej podzielić na kilka równych seansów - na przykład trzy, pomiędzy którymi zarezerwuj sobie czas na odpoczynek o przynajmniej takiej samej dlugości jak pobyt w saunie. Na końcowy wypoczynek najlepiej zagwarantować sobie nawet 30 minut, podczas którego ochłoniesz i uzupełnisz płyny. Poza wodą mineralną gorąco polecamy dostępny u nas sok pomidorowy Tymbark, bogaty w potas i likopen - świetny antyoksydant. Pamiętaj, aby zdjąć biżuterię - do Twojej dyspozycji w recepcji klubu jest depozyt, w którym możesz zostawić wszelkie wartościowe rzeczy. 

Pamiętaj, że prawidłowo przeprowadzone kąpiele cieplne w saunie suchej uważane są za znakomitą profilaktykę przeciw przeziębieniom. Należy jednak wiedzieć, że przeciwwskazaniem do korzystania z tego rodzaju sauny jest m.in. niedawno przebyty zwał mięśnia sercowego, niewydolność serca, krążenia oraz choroby serca i nadciśnienie. 
 
 
Nie ma jednak powodów by całkowicie rezygnować ze zbawiennego oddziaływania ciepła. Kąpiele w łaźni parowej są łaźniazabiegami mniej obciążającymi układ krwionośny i oddechowy, dlatego dostępne są dla szerszej grupy osób. Równie dobrze poprawiają krążenie, dotleniają organizm i niwelują nieprzyjemne napięcie mięśniowe. Pamiętaj jednak, by w razie wątpliwości przed wizytą zasięgnąć porady lekarza. Zdrowym osobom, w pomieszczeniu w którym temperatura nie przekracza 50 stopnii Celcjusza, a wilgotność oscyluje w granicy 90% proponujemy jeden lub kilka seansów około 15-minutowych. Po kilkukrotnym zażyciu kąpieli parowej zauważalnie wzrasta elastyczność i jędrność skóry. Dodatkowo, naniesione po kąpieli kremy czy balsamy znacznie lepiej wchłaniają się w skórę. Pobyt w łaźni niesie za sobą oczywiście inne korzyści, do poznania których zapraszamy osobiście... 


Droga Klientko, drogi Kliencie. Odwiedzając nas prosimy, abyście pamiętali o kilku zasadach. Strefy sauny i wypoczynku są koedukacyjne. Należy zatem zadbać o to, aby każdy czuł się w nich komfortowo. Podczas pobytu wpomieszczenie wypoczynkowe saunie pamiętaj o klapkach (jednorazowe dostępne są w recepcji klubu), ręczniku na ciele oraz rozłożeniu drugiego na siedziskach pod całym ciałem. Najlepiej, jeśli weźmiesz ze sobą dodatkowy ręcznik do wytarcia po kąpieli, jeśli zapomnisz - możesz wypożyczyć w recepcji klubu. Kąpiel przed seansem obowiązkowa jest nie tylko ze względów higienicznych, ale i dlatego by usunąć ze skóry pozostałości kremów i balsamów. Po dokładnym oczyszczeniu i osuszeniu skóry łatwiej dochodzi do rozszerzania porów, dzięki czemu skóra może naturalnie oddychać, a mechanizmy termoregulacji utrzymują wyższą efektywność.

Gorąco namawiamy, by w trakcie przerw między kąpielami uzupełniać płyny. Szeroki wybór wód i napojów, w tym pomidorowych, dostępny jest w naszym klubie. W przypadku gdybyście przynosili Państwo napoje przygotowane samodzielnie, prosimy pamiętać, że ze względów bezpieczeństwa obowiązuje całkowity zakaz spożywania napojów w butelkach szklanych. Całkowitym zakazem objęte jest również spożywanie napojów alkoholowych.

Regulaminowe godziny otwarcia strefy saun w dni powszednie, to 17:00 - 21:00, w soboty zapraszamy od godziny 10:30 do 12:30 oraz od 16:00 do 18:00, w niedziele natomiast między 17:00 a 19:00. 
 
Jeśli są Państwo zainteresowani pobytem w strefie saun poza godzinami regulaminowymi lub jeśli chcą Państwo zorganizować kameralne spotkanie ze znajomymi, proponujemy rezerwację dowolnej sauny na 60 minut: 

- sauna sucha dla 1 / 3 / 5 osób: 24 zł / 39 zł / 49 zł, 
- łaźnia parowa dla 1 / 3 / 5 osób: 24 zł / 39 zł / 49 zł, 
- kabina na podczerwień dla 1 / 3 / 5 osób: 18 zł / 39 zł / 49 zł.


Serdecznie zapraszamy i życzymy miłego pobytu w naszym klubie.

Proszę powiedzieć "jadę do Akademosa".&nbs
FB Link Znajdź Akademos na mapie Mapa GoogleMapa Zumi
Cien